21 grudnia 2014
English (United Kingdom)Polish (Poland)
wydarzenia luty 2009
2007 2008 2009 2010 2011
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

 

XIII Forum Lutosławskiego 2009

 

Sobota, 14 lutego 2009, godz. 18:00, Sala Koncertowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Rumon Gamba – dyrygent, Anthony Marwood - skrzypce

Michael Tippett - Concerto for Double String Orchestra
Kurt Weill - Koncert na skrzypce i orkiestrę dętą op. 12
Witold Lutosławski - Koncert na orkiestrę

 

Poniedziałek, 16 lutego 2009, godz. 19:00, Sala Kameralna
Koncert kameralny w 100. rocznicę urodzin Grażyny Bacewicz

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Jan Lewtak - kierownictwo artystyczne

Grażyna Bacewicz: Symphoniette na orkiestrę smyczkową (1929) – prawykonanie, Sinfonietta na orkiestrę smyczkową, Divertimento na orkiestrę smyczkową, Symfonia na orkiestrę smyczkową (1946) – prawykonanie, Koncert na orkiestrę smyczkową

 

Wtorek, 17 lutego 2009, godz. 19:00, Sala Koncertowa

Chór Filharmonii Narodowej, Kazimierz Bukat – dyrygent, Henryk Wojnarowski - kierownik chóru, Zespół instrumentalny FN, Ariadna Pustoła – fortepian, Ewa Wilczyńska – fortepian, Roman Szlaużys - organy

Igor Strawiński - Msza na chór i podwójny kwintet instrumentów dętych
Benjamin Britten - Rejoice the Lamb op. 30 na chór i organy
James Tavener - A Hymn to the Mother of God, Funeral Ikos, Angels (na chór i organy)
Marian Sawa - Stabat Mater na chór żeński, mieszany, fortepian i organy
Krzysztof Penderecki - Psalmy Dawida na chór i zespół instrumentalny

 

Środa, 18 lutego 2009, godz. 19:00, Sala Koncertowa

Urszula Kryger- mezzosopran, Jadwiga Rappé – alt, Alina Mleczko – saksofon, Stanisław Skoczyński – perkusja, Jarosław Malanowicz - organy

W programie utwory Sielickiego, Bargielskiego, Pstrokońskiej-Nawratil, Lutosławskiego, Czyża, Kurylewicza, Moryto

 

Czwartek, 19 lutego 2009, godz. 18:00, Sala Kameralna
Czwartkowe Spotkania Muzyczne

Kwadrofonik: Emilia Sitarz – fortepian, Bartłomiej Wąsik – fortepian, Magdalena Kordylasińska – perkusja, Miłosz Pękala - perkusja

Witold Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego (oprac. M. Ptaszyńska)
Béla Bartók - Sonata na dwa fortepiany i perkusję
George Crumb - Makrokosmos III

 

Piątek, 20 lutego 2009, godz. 19:30, Sala Koncertowa
Koncert symfoniczny w 100. rocznicę urodzin Grażyny Bacewicz

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Wojciech Michniewski – dyrygent, Pierre Amoyal - skrzypce

Arthur Honegger - Pacyfik 231
Grażyna Bacewicz - III Symfonia
Henri Dutilleux - L'arbre des songes na skrzypce i orkiestrę
Claude Debussy - Morze


powrót

 

ZKP

Panufnik 2014

POLMIC poleca

www.sikorski.polmic.pl
www.panufnik.polmic.pl
www.serocki.polmic.pl
www.baird.polmic.pl

kliknij i posłuchaj muzyki!

włącz radio RMF Classic

20 grudnia 2014 roku o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Partytury Fotograficzne”, zatytułowany Monaster. Fotograficzną opowieść o polskim prawosławiu Mariusza Wideryńskiego wzbogaci starocerkiewny śpiew ukraińskiego zespołu pod kierunkiem Uliany Horbaczewskiej oraz improwizacje fortepianowe Włodka Pawlika budowane na tych archaicznych pieśniach.

Więcej...

Mistrzowskie Kursy Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XII - Radziejowice, 23 stycznia - 1 lutego 2015

Towarzystwo imienia Witolda Lutosławskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca ogłaszają nabór na Mistrzowskie Kursy Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch” XII.

Termin i miejsce: 23 stycznia - 1 lutego 2015 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Więcej...

Konkurs na najlepszą pracę z historii muzyki polskiej

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło Konkurs na najlepszą pracę pisemną z dziedziny historii muzyki polskiej.

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace publikowane i niepublikowane, które powstały po 2010 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2014 roku

Więcej...
Zaprenumeruj nasz Newsletter!

Muzyka w TVP Kultura

W jesiennej ramówce TVP Kultura znalazł się nowy program muzyczny „Szlakiem Kolberga”, który emitowany będzie w niedziele o godz. 11:30. To cykl dokumentalny, w którym szlakiem etnografa i kompozytora Oskara Kolberga wyruszą m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki.
Nowością będzie też cykl prezentujący najwybitniejsze przedstawinia z Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat (ostatnie wtorki miesiąca o 20:20)

Więcej...

    linki

Partnerzy POLMIC

IAMIC

Projekty POLMIC

IAMIC 2011

ArtMusFair - Warsaw 2010

DMET
 

Raport 2008

o naskontaktnasi mecenasi

Copyright © 2002-2011 Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Informujemy, że strona polmic.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Użytkownicy naszego serwisu mogą określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w swojej przeglądarce. Korzystając z naszej strony, wyrażają oni zgodę na używanie cookie.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information